خدمات زیبایی

فیبروز ابرو چیست؟ عوارض فیبروز ابرو

فیبروز ابرو چیست

یکی از روش‌های جدیدی که امروزه در بیشتر آرایشگاه‌ها از آن استفاده می‌شود، فیبروز ابرو می‌باشد. اما فیبروز ابرو چیست؟ در حقیقت فیبروز ابرو برای از بین بردن نواقص ابروها و هاشورهای قبلی استفاده می‌شود. فیبروز ابرو برای انواع پوست‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد اما ماندگاری آن، با توجه به نوع پوست افراد، متفاوت می‌باشد. بنابراین در ادامه این مقاله از مدلشین به توضیح بیشتری درباره اینکه فیبروز ابرو چیست و عوارض فیبروز ابرو چه مواردی می‌باشد، می‌پردازیم.

فیبروز ابرو چیست؟

زمانیکه صحبت از فیبروز ابرو می‌شود ممکن است برای بسیاری از افراد این سوال مطرح می‌شود که اصلا فیبروز ابرو یعنی چه و چه تفاوتی با سایر روش‌های ترمیم ابرو دارد. فیبروز برگرفته از نام شرکتی است که این تکنیک را اختراع کرده و در آن، بسیاری از افراد ایرانی مشغول به کار هستند. کلمه فیبروز ادغام شده از کلمه فی(نام شرکت) و کلمه بروز(خط‌های ابرو) می‌باشد.

چند مدل فیبروز ابرو طبیعی و زیبا را اینجا مشاهده کنید.

فیبروز ابرو متدی است که از آن برای فرم و حالت دادن ابرو نیز استفاده می‌گردد. این متد یک سبک آرایشی نیمه دائمی  می‌باشد که سبب زیباتر شدن ابروها می‌شود و به صورت دستی انجام می‌گردد. یعنی فردی که در این زمینه مهارت و تجربه کافی دارد با استفاده از سوزن‌های یک بار مصرف در میان ابروها خط‌های مویی بسیار نازک شبیه به ابرو ایجاد می‌کند. فیبروز ابرو جلوه‌ای خاص به ابروها می‌بخشد به طوریکه باعث طبیعی جلوه دادن ابروها نیز خواهد شد.

همانطور که گفته شد فیبروز ابرو روشی نیمه دائمی است که با گذشت زمان خطوط نازک ایجاد شده بین ابروها کم رنگ خواهند شد. بنابراین پیشنهاد می‌شود پس از استفاده از این روش، به موقع به ترمیم ابروها بپردازید تا از زیبایی آن‌ها کم نشود.

فیبروز ابرو برای انواع پوست‌ها انجام می‌شود بنابراین برای هر نوع پوست مراحل مختلفی انجام می‌شود که متخصص آن را تشخیص خواهد داد. اما به‌طور کلی مراحل آن را می‌توان به صورت زیر در نظر گرفت:

  • مرحله اول

در مرحله اول باید در تاج ابروها، خطوط فیبروز کشیده شود و هر خط را باید دو بار ترمیم نمود.

  • مرحله دوم

در مرحله بعدی باید به شوک دادن رنگ ابروها بپردازید که معمولا پس از گذشت سه یا چهار دقیقه ابروها رنگ خواهند گرفت. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که در این مرحله رنگ استفاده شده نباید خیلی روشن باشد. همچنین توصیه می‌گردد که ده روز قبل از استفاده از روش فیبروز ابرو از رنگ کردن ابروهای خود بپردازید.

  • مرحله سوم

در این مرحله باید به بی حس کردن بپردازید و پس از آن، باید دم ابرو و آرک آن رسم شود. 

عوارض فیبروز ابرو چیست؟

عوارض فیبروز ابرو

فیبروز ابرو یکی از بهترین روش‌هایی است که برای فرم دادن و ترمیم ابرو از آن، استفاده می‌شود. اما یکی از موضوعاتی که ذهن بیشتر افراد را هنگام استفاده از این روش، درگیر می‌کند این است که فیبروز ابرو چه عوارضی ممکن است داشته باشد. بنابراین در ادامه مقاله به صورت مختصری درباره عوارض فیبروز ابرو می‌پردازیم.

  • تنها کسانی می‌توانند از این روش برای زیباتر شدن ابروهای خود استفاده کنند که ابروهایشان دست کاری شده نباشد، به همین منظور اگر افرادی که ابروهای تاتو شده دارند از این روش استفاده کنند، ممکن است عوارض مختلفی رخ دهد و زیبایی ابروها نیز کم شده و همچنین به احتمال زیاد نتیجه مطلوبی نیز نخواهد داشت. برخی از متخصصین قادر به کمرنگ کردن و یا از بین بردن تاتو ابرو می‌باشند که افراد می‌توانند تاتو خود را ریمو کنند و از فیبروز یا میکرو بلیدینگ استفاده کنند.

فرق فیبروز ابرو با میکروبلیدینگ ابرو چیست؟

  • یکی از ویژگی‌های روش فیبروز ابرو این است که این روش به صورت دائمی نبوده و رنگی که در این روش استفاده می‌شود با گذشت زمان کم رنگ خواهد شد. بطوریکه می‌توان گفت معمولا اثر فیبروز ابرو حدود یک سال باقی می‌ماند و پس از کم رنگ شدن آن، باید به ترمیم آن بپردازید. اما نکته‌ای که قابل توجه است این است که فیبروز ابرو باید در یک سالن معتبر انجام شود. چون برخی از مراکز هنگام انجام فیبروز ابرو از رنگ‌های نامرغوب استفاده می‌کنند که این رنگ، عوارض بسیاری دارد یعنی برای پوست و سلامتی افراد بسیار مضر بوده و همچنین نتیجه مطلوبی نیز نخواهد داشت.
  • یکی دیگر از عوارض فیبروز ابرو این است که اگر در مراکز نامعتبر انجام شود ممکن است به فرد مورد نظر آسیب برساند. برای مثال ممکن است هنگام انجام فیبروز ابرو، فردی که فیبروز ابرو را انجام می‌دهد از سوزن‌های آلوده استفاده کرده و در نتیجه این کار باعث انتقال بیماری به فرد شود. همچنین از آن جایی که سوزن استفاده شده در این روش با خون برخورد دارد اگر آلوده باشد ممکن است موجب انتقال بیماری‌های مختلفی از قبیل ایدز، هپاتیت و… به فرد شود.
  • یکی دیگر از عوارض فیبروز ابرو می‌تواند ایجاد شدن گوشت اضافه در ناحیه پوست ابرو باشد. البته این عارضه در فیبروز ابرو خیلی کم رخ می‌دهد و بیشتر مربوط به سایر روش‌های آرایشی و زیبایی از جمله تاتو ابرو است. بنابراین اگر فردی که فیبروز ابرو را انجام می‌دهد اگر از تخصص و تجربه کافی برخوردار نباشد، فیبروز ابرو را به درستی انجام نخواهد داد. بنابراین ممکن است پس از فیبروز ابرو برای فرد، عوارضی از قبیل ایجاد گوشت اضافه در ناحیه پوست ابرو به وجود آید که این عارضه به زیبایی  فرد آسیب جدی وارد کرده و در این صورت باید به درمان آن، بپردازد.
  • یکی دیگر از عوارض فیبروز ابرو ممکن است ایجاد حساسیت باشد. هنگام انجام فیبروز ابرو، رنگ فیبروز وارد بدن خواهد شد و از آن جایی که این یک رنگ یک ماده شیمیایی محسوب می‌شود، وارد شدن آن به بدن برخی از افراد ممکن است باعث ایجاد واکنش‌های آلرژیک شود. در نتیجه این واکنش‌های آلرژیک به صورت التهاب و تورم آشکار خواهند شد. لذا توصیه می‌شود قبل از انجام فیبروز ابرو، مقداری از جوهر در قسمتی از ابرو امتحان شود تا در صورتیکه واکنش‌های آلرژیک مشاهده نشد، سپس به استفاده از این روش زیبایی بپردازید.
  • یکی دیگر از عوارض فیبروز ابرو می‌تواند ایجاد شدن اسکار پس از انجام فیبروز ابرو باشد. این مورد هم بسیار کم اتفاق می‌افتد. در واقع این عارضه در بعضی از مواقع با توجه به نوع پوست و مهارت فردی که فیبروز ابرو را انجام می‌دهد، رخ می‌دهد. یعنی زخم ناشی از تیغ با رنگ‌های متفاوت موجب برجستگی یا فرو رفتگی (اسکار) می‌شود که این زخم‌ها قابل ترمیم می‌باشند.

نتیجه گیری

فیبروز ابرو یکی از متدهای نو در زیبایی و آرایش است که برای فرم و حالت دادن ابروها از آن استفاده می‌شود. در حقیقت فیبروز ابرو یک روش ترمیمی و نیمه دائمی است که با انجام آن، نواقص ابرو برطرف شده و ابروها حالت طبیعی خود را از دست نمی‌دهند. فیبروز ابرو معمولا حدود یک سال بر روی پوست باقی می‌ماند و با گذشت زمان کم رنگ خواهد شد. بنابراین این روش زیبایی نیاز به ترمیم دارد.

فیبروز ابرو ممکن است عوارضی برای پوست و سلامتی فرد داشته باشد که در این مقاله به برخی از آن‌ها اشاره شد. بنابراین توصیه می‌شود برای اینکه فیبروز ابرو نتیجه مطلوبی داشته باشد و همچنین عوارضی به دنبال نداشته باشد بهتر است که انجام آن را به فرد متخصص و حرفه‌ای بسپارید. همچنین پیشنهاد می‌شود که هنگام استفاده از فیبروز ابرو از معتبر بودن سالن آن، اطمینان کامل داشته باشید.  

درباره نویسنده

من کارشناسی فیزیک خوندم. بیش از ۳ ساله که در زمینه تولید محتوا در حوزه های مد و پوشاک و آرایشی بهداشتی فعالیت دارم. همیشه دوست دارم مطالبی رو که یاد میگیرم با دیگران به اشتراک بگذارم و شدیدا از این کار لذت می‌برم. به نظرم اشتراک گذاری اطلاعات درست در هر زمینه‌ای با دیگران، علاوه بر القا حس خوب به دیگران، باعث میشه بیشتر جستجو کنیم و خودمون رو ارتقاء بدیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و رزرو میکروبلیدینگ