خدمات زیبایی

عوارض میکروبلیدینگ ابرو را بخوانید!

عوارض میکروبلیدینگ ابرو

با اینکه میکروبلیدینگ ابرو یکی از روش‌ها برای پر کردن و زیباسازی ابرو است، اما در عین حال ممکن است عوارضی داشته باشد که بهتر است هر کسی که تصمیم به انجام این کار را دارد، قبل از اقدام، با معایب میکروبلیدینگ ابرو آشنا شود. اگر می‌خواهید از عوارض میکروبلیدینگ ابرو آگاهی پیدا کنید، با ادامه مطالب همراه باشید.

یکی از موارد مهم برای جلوگیری از مواجه شدن با عوارض میکروبلیدینگ ابرو این است که موارد منع استفاده میکروبلیدینگ ابرو را بدانید. این موارد عبارتند از:

  1. بارداری و شیردهی
  2. مشکلات خونی
  3. برخی از انواع بیماری مثل سرطان
  4. دیابت
  5. بیماری‌های پوستی
  6. مشکلاتی که به صورت موقتی در پوست وجود دارد، مثل سوختگی

16 مدل میکروبلیدینگ ابرو در سال 2021 را اینجا مشاهده کنید.

موارد منع انجام میکروبلیدینگ ابرو گفته شد، اما ممکن است حتی در اثر رعایت این موارد، شاهد عوارض میکروبلیدینگ ابرو باشیم. این عوارض می‌تواند جنبه‌های مختلفی داشته باشد که در ادامه به شایع‌ترین آن‌ها می‌پردازیم:

شایع‌ترین معایب میکروبلیدینگ ابرو، عفونت و واکنش‌های آلرژیک است. البته منظور از اینکه شایع است، این نیست که در افراد زیادی اتفاق می‌افتد، بلکه منظور این است که اگر شاهد عوارض میکروبلیدینگ ابرو باشیم، این دو مورد بیشتر از سایر موارد اتفاق می‌افتد.

  • واکنش آلرژیک، مربوط به استفاده از رنگ میکروبلیدینگ است. باید قبل از انجام کار، حتما از مشتری درباره آلرژی ایشان به رنگدانه‌های آلی(در صورت تجربه قبلی) پرسیده شود.
  • از آن جایی که کار میکروبلیدینگ با نفوذ به پوست صورت میگیرد و در اثر خراش پوست، رنگ گیری انجام می‌شود، در نتیجه زمینه برای ایجاد عفونت فراهم شده و ممکن است در صورت عدم رعایت بهداشت و نکات بهداشتی در حین انجام کار و پس از آن تا زمان بهبود کامل زخج‌ها، عفونت ایجاد شود. اگر وسایل میکروبلیدینگ استریل نشده و آلوده باشند، شاهد این عوارض خواهیم بود. همچنین اگر زیباجو یا مشتری پس از اتمام کار و در طول روزهایی که هنوز زخم‌ها بهبود پیدا نکردند نکات بهداشتی را رعایت نکند، این احتمال عفونت افزایش پیدا خواهد کرد.

درباره نویسنده

من کارشناسی فیزیک خوندم. بیش از ۳ ساله که در زمینه تولید محتوا در حوزه های مد و پوشاک و آرایشی بهداشتی فعالیت دارم. همیشه دوست دارم مطالبی رو که یاد میگیرم با دیگران به اشتراک بگذارم و شدیدا از این کار لذت می‌برم. به نظرم اشتراک گذاری اطلاعات درست در هر زمینه‌ای با دیگران، علاوه بر القا حس خوب به دیگران، باعث میشه بیشتر جستجو کنیم و خودمون رو ارتقاء بدیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و رزرو میکروبلیدینگ