خدمات زیبایی

مراقبت بعد از میکروبلیدینگ را جدی بگیرید! نکات مهم

مراقبت بعد از میکروبلیدینگ

از آنجایی که کارهای زیبایی صورت یکی از کارهای پرریسکی است که خانم‌ها پس از تحقیقات زیادی دست به انجام آن می‌زنند، در این محتوا از مدلشین تصمیم داریم به مراقبت بعد از میکروبلیدینگ بپردازیم. با ادامه این مطلب مهم همراه ما باشید.

مراقبت‌های بعد از میکروبلیدینگ

به‌طور کلی اگر بخواهیم در مورد کارهایی که بعد از میکروبلیدینگ ابرو نباید انجام بدهیم و یا باید انجام بدهیم، صحبت کنیم می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

از رطوبت رسانی به قسمت بلدینگ خودداری کنید!

دقت کنید، زمانی که کار میکروبلیدینگ توسط متخصص انجام می‌شود سوزن‌های ریز دارای پیگمنت وارد قسمت مورد نظر می‌شوند و چون منافظ پوست ملتهب شده، اولین کاری که توصیه می‌شود از آن اجتناب کنید رطوبت رسانی است.

 • به مدت 7 تا 10 روز برای فیکس شدن کامل پیگمنت از شستشوی ناحیه مورد نظر با مواد بهداشتی و شوینده صورت جدا خودداری کنید.
 • از رفتن به استخر و استفاده از سونا و جکوزی خودداری کنید.
 • به محض برخورد آب با قسمت مورد نظر حتما با یک پارچه نرم و یا یک حوله لطیف آب را خشک کنید. دقت کنید که این کار را به صورت ضربه ای انجام دهید.

عوارض میکروبلیدینگ ابرو را بخوانید!

استفاده از لوازم آرایشی ممنوع است!

یکی دیگر از موارد بسیار مهمی که شاید برخی از افراد به آن توجهی نداشته باشند ممنوعیت استفاده از لوازم آرایشی در ناحیه‌ای است که میکروبلیدینگ انجام شده است. دلایل استفاده نکردن آن به شرح زیر می‌باشد:

 1. زمانی که کار بلید را انجام می‌دهید پوستی ملتهب دارید که اگر از لوازم آرایشی بی کیفیت استفاده کنید ممکن است با مواردی چون ورم کردن در ناحیه مورد نظر، چرک کردن، سوزش و … مبتلا شوید.
 2. مورد مهم بعدی نفوذ رنگ‌های آرایشی به داخل منافذ ناحیه مورد نظر است که این کار باعث می‌شود رنگ‌های لوازم آرایش با رنگ بلیدینگ ترکیب شوند و در نهایت نتیجه رضایت‌بخشی از رنگ نهایی نداشته باشید.
 3. استفاده از کرم‌های شب، کرم‌های دور چشم و روشن کننده و … را برای 10 روز فراموش کنید.
 4. برای پاک کردن صورت خود می‌توانید از دستمال‌های فاقد مواد آرایشی استفاده کنید که می‌توانید از فروشگاه‌های آرایشی معتبر و یا داروخانه بسته به نوع پوست خود(خشک، چرب یا مختلط) خریداری کنید.
چه کارهایی بعد از بلیدینگ می‌توانیم انجام دهیم؟

تنها ماده مجاز برای این دوره 10 روزه به جهت مراقبت بعد از میکروبلیدینگ، استفاده از پمادهایی است که متخصصین بلیدینگ به شما پیشنهاد خواهد داد. پس حین انجام کار حتما با توجه به میزان حساسیت شما، شرایط فیزیکی بدن شما، برای قبل و یا بعد از انجام میکروبلیدینگ از جانب متخصص راهنمایی خواهید شد.

به پوسته پوسته شدن صورت توجه نکنید!

از موارد مهم که در مراقبت بعد از میکروبلیدینگ باید یادآور آن باشیم، این است که به هیچ عنوان پوسته‌های تشکیل شده در اطراف یا روی ناحیه مورد نظر را دست نزنیم و سعی در برداشتن آن‌ها نکنیم. این کار علاوه بر ایجاد احتمالی زخم، سبب بیرون زدن پیگمنت‌های بلیدینگ خواهد شد و نتیجه نهایی را لذت‌بخش نخواهد کرد.

خداحافظی با ورزش!

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که به فکر سلامت خود می‌باشید و ورزش کردن جزئی از روتین زندگی شما به شمار می‌آید، پیشنهاد می‌کنیم برای مدت 10 روز از ورش‌های سنگین و ورزش‌های که با انجام آن حجم زیادی از عرق را شاهد هستید خودداری نمایید.

 • این عمل علاوه بر احساس سوزش در ناحیه مورد نظر
 • سبب ایجاد رطوبت نیز خواهد شد که بالاتر به طور کامل در این زمینه صحبت شد.

جلوی نور آفتاب نباشید!

دقت کنید در روزهای اولیه میکروبلیدینگ به هیچ عنوان به فکر آفتاب گرفتن و در معرض نور خورشید قرار گرفتن نباشید! این کار علاوه بر سوزش و ملتهب شدن پوست سبب آفتاب سوختگی و تاثیر مستقیم برروی پیگمنت بلیدینگ شما خواهد داشت.

چه کارهایی بعد از بلیدینگ انجام دهیم؟

 • دقیقا با توجه به تجویز متخصص خود اقدام به زدن پماد نمایید.
 • شما می‌توانید از روغن طبیعی نارگیل جهت نرم کردن قسمت مورد نظر استفاده کنید. البته این کار نباید تا یک هفته اول انجام شود. پیشنهاد می‌کنیم حتما با متخصص خود در این زمینه مشورت کنید.

در نهایت صبور باشید و برای گرفتن نتیجه مطلوب تمامی موارد بالا را به درستی انجام دهید.

درباره نویسنده

من کارشناسی فیزیک خوندم. بیش از ۳ ساله که در زمینه تولید محتوا در حوزه های مد و پوشاک و آرایشی بهداشتی فعالیت دارم. همیشه دوست دارم مطالبی رو که یاد میگیرم با دیگران به اشتراک بگذارم و شدیدا از این کار لذت می‌برم. به نظرم اشتراک گذاری اطلاعات درست در هر زمینه‌ای با دیگران، علاوه بر القا حس خوب به دیگران، باعث میشه بیشتر جستجو کنیم و خودمون رو ارتقاء بدیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و رزرو میکروبلیدینگ