خدمات زیبایی

مراقب بعد از فیبروز ابرو را جدی بگیرید!

مراقب بعد از فیبروز ابرو

یکی از نکات مهمی که بعد از فیبروز ابرو باید به آن توجه کرده و آن را انجام دهید، مراقبت‌های بعد از فیبروز ابرو می‌باشد که اگر به صورت صحیح و با رعایت نکات انجام شود تاثیر بی‌نظیری در ماندگاری آن خواهد گذاشت. لذا در ادامه این مقاله از مدلشین سعی داریم که شما را با مراقبت بعد از فیبروز ابرو آشنا سازیم.

مراقبت های بعد از فیبروز ابرو

 • یکی از مهم‌ترین نکاتی که بعد از انجام فیبروز ابرو باید به آن، توجه شود این است که از شستن ابرو به مدت سه روز پرهیز نمایید.
 • یکی دیگر از مراقبت بعد از فیبروز ابرو این است که برای مدتی (معمولا 7 روز) به صورت مرتب از پماد ویتامین A استفاده نمایید. بدین صورت که با استفاده از یک گوش پاکن مقداری از پماد ویتامین A را به آن آغشته کرده و به آرامی روی ابروهای خود بزنید.
پماد ویتامین A بعد از فیبروز
 • مورد بعدی از مراقبت بعد از فیبروز ابرو استفاده از پماد هیدروکورتیزون است که تاثیر فوق العاده‌ای در بهبودی  زخم باقی مانده پس از فیبروز ابرو دارد.

تذکر: افرادی که پوست چرب دارند بهتر است تعداد دفعات استفاده از پمادها را به حداقل برسانند.( یعنی به میزان خیلی کم از پمادها استفاده کنند.)

 • یکی دیگر از مراقبت‌های بعد از فیبروز ابرو این است که به مدت سه روز از رفتن به استخر، سونا و حمام جدا پرهیز نمایید.
 • از دیگر اقدامات مراقبتی فیبروز ابرو که باید آن را انجام دهید آن است که از قرار گرفتن در مقابل نور مستقیم خورشید خودداری نمایید.

فرق فیبروز ابرو با میکروبلیدینگ ابرو چیست؟

 • بعد از فیبروز ابرو، پوسته پوسته‌هایی ایجاد می‌شوند که نباید به آن‌ها دست بزنید. در حقیقت یکی دیگر از مراقبت‌های بعد از فیبروز ابرو این است که از کندن و دستکاری این پوسته پوسته‌ها خود داری نمایید. چون در صورت دستکاری آن‌ها ممکن است رنگدانه‎ها خارج شده و در نتیجه باعث ایجاد لکه شوند. همچنین بعد از فیبروز ابرو باید از خاراندن ابروها خودداری فرمایید. چون این عمل باعث باقی ماندن جای زخم فیبروز ابرو خواهد شد.
 • یکی دیگر از مراقبت بعد از فیبروز ابرو آن است که باید از انجام فعالیت‌های شدید بدنی پرهیز نمایید.
 • با گذشت زمان، بهبودی فیبروز ابرو حاصل خواهد شد. یکی از مراقبت‌هایی که در این هنگام باید به آن توجه شده و به صورت صحیح انجام شود، نحوه صحیح پاک نمودن آرایش، پس از فیبروز ابرو می‌باشد که به صورت زیر است. طبیعی ترین مدل فیبروز ابرو که شاید باور نکنید! را در این صفحه از مدلشین ببینید.

در این مواقع، برای پاک کردن آرایش بهتر است که از صابون‌های ملایم یا شامپو بچه استفاده نمایید. همچنین توصیه می‌شود که هنگام شست‌و‌شو از آب سرد یا ملایم استفاده کنید. پس از بهبودی فیبروز ابرو می‌توانید برای پاک کردن آرایش از پنبه نیز استفاده کنید. البته در این مواقع باید از فشار دادن یا مالش ابروها نیز خوددداری فرمایید.

 • پس از گذشت روزهای اول بهبودی فیبروز ابرو پیشنهاد می‌شود برای سرعت بخشیدن به بهبودی جای زخم فیبروز ابرو، روزانه روی ابروها کمپرس آب یخ به مدت ده الی پانزده دقیقه قرار دهید.
 • یکی دیگر از مواردی که بعد از فیبروز ابرو باید به طور صحیح انجام شود شستن صورت است. در واقع بهتر است که تا 72 ساعت بعد از فیبروز ابرو، ابروها با آب تماس نداشته باشند اما اگر در مواقع ضروری مجبور به انجام این کار شدید بهتر است صورت خود را با آب سرد یا ولرم بشویید و از تماس مستقیم دست‌ها و مواد شوینده با ابروها خودداری فرمایید. پس از شستن صورت، باید با استفاده یک حوله تمیز به خشک نمودن آن بپردازید. هنگام خشک کردن صورت، از کشیدن حوله روی ابروهای خود بپردازید. بنابراین باید حوله را به صورت خیلی آرام روی ابروها گذاشته و به آرامی نیز بردارید.
 • یکی دیگر از مراقبت بعد از فیبروز ابرو این است  فردی که از این روش آرایشی استفاده کرده باید به مصرف خوراکی‌های حاوی ویتامین E از قبیل اسفناج(مقدار مصرف طبق نظر متخصص) بپردازد. چون مصرف ویتامین E باعث کمک به افزایش سرعت ترمیم زخم‌ها می‌شود.   
 • مورد بعدی از مراقبت‌های بعد از فیبروز ابرو آن است که باید تا ده روز از استفاده مواد آرایشی خودداری فرمایید. همچنین از انجام هر گونه تغییر در نواحی صورت از جمله اصلاح، وکس، رنگ کردن ابروها، لیزر و… جدا خودداری کنید.
 • بعد از فیبروز ابرو ممکن است پوست اطراف ابروها بیش از حد دچار خشکی شوند. یکی از مراقبت بعد از فیبروز ابرو در چنین مواقعی این است که از کرم‌های مرطوب کننده بدون اسانس و مواد معطر استفاده نمایید. البته معمولا فرد متخصصی که فیبروز ابرو را انجام می‌دهد استفاده از پمادها و کرم‌های خوبی را پیشنهاد می‌کند که بهتر است آن‌ها را خریداری کرده و با دقت استفاده کنید.
 • یکی دیگر از مراقبت های که  بعد از بهبودی کامل فیبروز ابرو انجام می‌شود این است که فرد باید هنگام خارج شدن از منزل از کرم ضد آفتاب استفاده نماید تا ابروها کم‌رنگ نشوند.

نتیجه گیری

پس از فیبروز ابرو برای آن که ماندگاری آن نیز بیشتر شود لازم است که مراقبت‌های بعد از فیبروز ابرو انجام شود. یکی از این مراقبت‌‌ها این است که تا سه روز، فرد از رفتن به سونا، استخر و حمام جلوگیری نماید. همچنین از دست کاری و کندن پوسته پوسته‌هایی که بعد از فیبروز ابرو ایجاد می‌شوند خودداری نماید. بعد از فیبروز ابرو استفاده از پماد آنتی بیوتیک قبل از خواب، تاثیر بی‌نظیری در بهبودی جای زخم فیبروز ابرو دارد. یکی دیگر از مراقبت‌های بعد از فیبروز ابرو آن است که فرد به مدت ده روز یا بیشتر از انجام هر گونه تغییر در نواحی صورت مانند اصلاح، رنگ کردن ابروها و… بپرهیزد.

در واقع مراقبت های بعد از فیبروز ابرو موارد زیادی هستند که در این مقاله به توضیح مهم‌ترین آن‌ها پرداخته شد. همچنین توصیه می‌شود که برای انجام فیبروز ابرو حتما به مراکز معتبر مراجعه کنید و از با تجربه بودن فردی که این کار را انجام می‌دهد اطمینان کامل حاصل نمایید.

درباره نویسنده

من کارشناسی فیزیک خوندم. بیش از ۳ ساله که در زمینه تولید محتوا در حوزه های مد و پوشاک و آرایشی بهداشتی فعالیت دارم. همیشه دوست دارم مطالبی رو که یاد میگیرم با دیگران به اشتراک بگذارم و شدیدا از این کار لذت می‌برم. به نظرم اشتراک گذاری اطلاعات درست در هر زمینه‌ای با دیگران، علاوه بر القا حس خوب به دیگران، باعث میشه بیشتر جستجو کنیم و خودمون رو ارتقاء بدیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و رزرو میکروبلیدینگ